Chyba już nikt nie miał nadziei na to, że Hubert Meyer ze strony www.taniaksiazka.pl powróci, a tu proszę. Rok 2021 przyniósł nam nie lada zaskoczenie. Oto najnowsza powieść Katarzyny Bondy, która odnosi się właśnie do policyjnego psychologa, który zajmuje się wykonywaniem portretów, które mają pomóc w łapaniu sprawcy. Katarzyna Bonda to taka autorka, która jako pierwsza wprowadziła do książek kryminalnych postać takiego psychologa, który przyczynia się do szybszego rozwiązania sprawy. “Nikt nie musi wiedzieć” to książka, którą warto przeczytać. Przy tej okazji można przypomnieć sobie, o czym opowiadały poprzednie dzieła literackie.

“Sprawa Niny Frank”

Pierwszy tom i jednocześnie debiut literacki Bondy, który został bardzo ciepło przyjęty przez czytelników. Huberta Meyera poznajemy w momencie, kiedy ten ma zająć się sprawą znanej i uwielbianej aktorki Niny Frank. Ciesząca się ogromną sławą gwiazda, została zamordowana w Mielniku nad Bugiem, gdzie miała w zwyczaju odpoczywać. Całą historię poznajemy z perspektywy wspomnień Frank. Meyer zyskuje dostęp do jej dziennika internetowego i przekonuje się, że jej życie wcale nie było tak wzorowe, jak zdecydowana większość osób myślała. Skandal gonił skandal. Psycholog ma “przyjemność” dowiedzieć się również, jak wyglądała tak naprawdę jej kariera i dlaczego nagle stała się tak sława. Życie Frank w Warszawie na pewno nie było do pozazdroszczenia. Tylko czy zwierzenia zamordowanej aktorki pomogą w rozwiązaniu całościowym sprawy? Czas się tego dowiedzieć. Meyer będzie miał nie lada “orzech” do zgryzienia.

“Florystka”

Meyer nie pracuje już w policji. Po tym jak zawiódł, sam postanowił odejść z policji. Pozwolił sobie na popełnienie kardynalnego błędu, co też się źle skończyło. Tylko, że w policji i tak nikt nie zapomniał o Meyerze. W szczególności, jego kolega, który prosi o to, aby ten był uczestnikiem przesłuchania kobiety, której dziewięcioletnia córka zaginęła. Nikt nie wie gdzie jest dziecko. Okazuje się, że mała dziewczynka po raz ostatni widziana była w towarzystwie pewnej szanowanej florystki, która sama straciła jedenastoletniego syna Amadeusza. Florystka bardzo chętnie współpracuje z policją, przekazując wszystkie dostępne jej informacje. Niestety. Dziewczynka nie zostaje odnaleziona żywa. Jej ciało znajduje się na cmentarzu w pobliżu grobu, gdzie wcześniej został pochowany Amadeusz. Czy to możliwe, że znana i szanowana florystka może mieć coś z tym wspólnego? Czy Meyer będzie chciał pomóc w rozwiązaniu takiej sprawy?