Hubert Meyer to bohater książek kryminalnych, które stworzyła jedna z najlepszych, polskich autorek. Mowa tutaj o Katarzynie Bondzie, która na swoim koncie ma prawdziwe, książkowe hity. Zaraz obok Remigiusza Mroza, jest jedną z najchętniej czytanych autorek. Hubert Meyer to bohater jej cyklicznych powieści. W 2021 roku ukazał się czwarty tom jego przygód. Wśród innych bohaterów, jacy zasługują na uznanie, jeżeli chodzi o twórczość Bondy, można wyróżnić Saszę Załuską, która również doczekała się własnych książek. Wróćmy do Meyera, który oferuje czytelnikom mnóstwo najróżniejszych emocji i zagadki do rozwiązania.

“Tylko martwi nie kłamią”

W jednej z łódzkich kamienic zostają odnalezione zwłoki śmieciowego barona. Prokurator Weronika Rudy i podinspektor Waldemar Szerszeń stwierdzają, że zabójstwo ma związek z porachunkami biznesowymi. Tak na pierwszy rzut oka wskazują pozostawione na miejscu zbrodni ślady. Tylko, że nie wszystko jest tak piękne, jak to wygląda na pierwszy rzut oka. Przybyły na miejsce Hubert Meyer, po dokładnych oględzinach stwierdza, że sprawa może być nieco bardziej skomplikowana. Może ona mieć związek z tym, co wydarzyło się w tym samym miejscu kilkanaście lat wcześniej. W tej samej kamienicy, na przełomie 1990/1991 roku doszło do zabójstwa bardzo bogatego Żyda na tle rabunkowym. W jaki sposób te dwie sprawy mogą być ze sobą powiązane? Policyjny profiler czuje, że coś jest na rzeczy, tylko jeszcze nie wie o co chodzi. Rusza śledztwo, które może być dowodem na to, że teoria wysnuta przez Meyera może być prawdziwa.

“Nikt nie musi wiedzieć”


To najnowsza książka napisana przez Katarzynę Bondę, która ukazała się w 2021 roku. On, telewizor i bateria tequili – oto plan Meyera na trzynaście najbliższych dni. W końcu nadszedł ten magiczny czas, kiedy i on może napawać się urlopem. Tylko, że nie będzie długo mu dane cieszyć się spokojem. Już na samym początku pewna kobieta zaczyna go męczyć dziwnymi SMS-ami. Do tego odwiedza go doskonale znana mu prokurator Rudy wraz z policyjnymi kolegami. Chcą oni namówić Meyera do oszustwa. Chodzi o ochronę innego funkcjonariusza, który pół roku wcześniej dopuścił się do zabójstwa bardzo niebezpiecznego przestępcy. Aby chronić swojego kolegę przed konsekwencjami, Rudy i reszta chcą skierować trop na fałszywe tory. Tak, brzmi to jak przestępstwo, ale dobro kolegi, który może trafić do więzienia, jest dla nich ważniejsze. Czy Meyer zgodzi się na taki układ? Warto się tego dowiedzieć z tej książki.