Akademik – co jest prawdą a co mitem?

Dużo mówi się dzisiaj o tym, że młodzież większość swoje czasu spędza w internecie. Z kolei ich drugą ulubioną rozrywka są imprezy i duża dawka alkoholu. Pytanie jednak czy faktycznie tak wygląda studenckie życie? Stereotypowy student to taka osoba, która uczęszcza na studia stacjonarne, uczy się tylko podczas sesji, życie na utrzymaniu rodziców, a do tego często ma więcej niż jeden warunek.

Profesjonalny transport do Grecji BANEXtransport.pl

Główną rozrywką studentów jest granie w gry komputerowe, surfowanie w internecie w poszukiwaniu śmiesznych filmików z kotami, albo mocno zakrapiane imprezy do białego rana. Jednocześnie brak obecności na wykładach, bo przecież kiedyś trzeba wyleczyć kaca. Prawda jest jednak taka, że życie studenckie wcale nie wygląda w ten sposób. Czas w końcu obalić kilka mitów. Szczególnie na temat życia studentów w akademiku!

Akademik to miejsce, gdzie warto się przygotować na posiadanie współlokatora. Duża dawka prywatności nie wchodzi w grę. Jednak dzięki temu uczymy się jak ludzie potrafią być różni. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego ile zachowań może nas drażnić, dopóki sami nie zobaczymy ich u innych osób. Może się zdarzyć tak, że nasz współlokator okaże się typem głośnego imprezowicza, tak takie osoby to nie mit, one istnieją, ale jednak są dużą mniejszością. Wtedy biblioteka może okazać się idealnym miejsce do spania.

Na porządku dziennym jest fakt, że niektóre rzeczy znikają ze wspólnej lodówki. O dziwo nawet te rzeczy, które są podpisane imieniem i nazwiskiem. Wśród studentów panuje wszechobecny głód, dlatego parówki współlokatorów czasem ratują życie. Warto jednak zastanowić się jak taka osobę oduczyć podjadania. Do napojów można dodać kolorowego barwnika, szczególnie jeśli napój jest w kartoniku. Wtedy osoba podkradająca zostanie naznaczona.

Wśród studentów panuje jednak moda na niewyspanie, które spowodowane jest różnymi czynnikami. I najczęściej powodem nie są długie i zakrapiane imprezy! Często się zdarza, że studenci muszą zarwać nockę, ponieważ podczas dnia, wiele rzeczy ich rozpraszało. Czasem winą może okazać się głośna muzyka u osoby w pokoju obok. Nie zawsze pozwala nam się to uczyć i jednocześnie wolimy w tym czasie po prostu zobaczyć kolejny odcinek ulubionego serialu. W końcu noc jest długa. Kolejnym powodem niewyspania może okazać się impreza na piętrze. Student nie musi w niej uczestniczyć, by nie spać całą noc. Niestety ale część osób uważa, że głośne imprezy sprawią, że staną się fajni i popularni. Czasem stopery to za mało by się wyspać. Warto jednak zwrócić uwagę, że większość studentów znacznie więcej czasu spędza na imprezach w klubach nocnych.

Klub nocny dla młodych ludzi jest bardzo dobrą rozrywką, ponieważ mają okazję poznać tam nowych ludzi, ale także pobawić się w swoim gronie. Dodatkowo w takich miejscach jest zawsze dużo ludzi, więc można udać się tam nawet samemu i dobrze się bawić. Jest to świetna opcja w momencie, gdy żaden z naszych znajomych akurat w ten dzień nie może nigdzie z nami pójść. Popularne wśród młodzieży jest także organizowanie różnego rodzaju imprez studenckich, właśnie w nocnych klubach. Głównie dlatego, że można zaprosić wiele osób, a każdy spokojnie może tam zając się sobą!

Niestety, ale osoby o podejściu pedantycznym będą miały bardzo duży problem by zaaklimatyzować się w akademiku. Wielu mieszkańców ma tam problem z utrzymaniem czystości, a kuchnia jest miejscem, gdzie więcej brudnych niż czystych naczyń. Co więcej, wielu studentów nie zwraca także uwagi na swoją higienę osobistą.

Warto przede wszystkim zaznaczyć fakt, że wielu studentów nie ma możliwości by mieszkać w akademiku. Na porządku dziennym jest wynajmowanie miejsca w prywatnym mieszkaniu lub pokoju jednoosobowego.