Cechy charakterystyczne regałów magazynowych i warsztatowych

Regały magazynowe oraz warsztatowe to meble, które nierzadko użytkowane są w trudnych warunkach, a co za tym idzie – powinny być odporne na działanie wilgoci, niskich temperatur oraz kontaktu z chemicznymi substancjami. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie?

W przypadku warsztatów, piwnic czy powierzchni magazynowych, doskonale sprawdzą się meble metalowe. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka wytrzymałość i trwałość, co sprawia, że kupując je możemy mieć pewność, że posłużą nam przez długi czas. Co więcej, zapewniają one bardzo dużą nośność – bez obaw możemy przechowywać na nich duże narzędzia czy ciężkie towary. Tego typu meble są także stabilne oraz solidne, co sprawia, że gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Kolejna zaleta regałów magazynowych wykonanych z metalu to ich odporność na negatywne oddziaływanie różnego rodzaju szkodliwych czynników oraz uszkodzenia. Najlepsze rozwiązanie to zakup produktu pokrytego specjalną antykorozyjną powłoką, pomalowanego proszkowo (tego typu farba nie łuszczy się i nie pęka nawet w bardzo trudnych warunkach). Co więcej, meble metalowe są także łatwe w utrzymaniu w czystości – do tego celu w zupełności wystarczająca będzie zwilżona ściereczka.

Wybierając regał magazynowy czy warsztatowy, szczególną uwagę warto zwrócić na systemy modułowe umożliwiające dopasowanie takiego mebla do naszych indywidualnych potrzeb oraz wymiarów danego pomieszczenia, wykorzystując w maksymalny sposób dostępną przestrzeń – narożniki czy wnęki.

Aby korzystanie z narzędzi było w pełni komfortowe, a odnajdywanie poszczególnych elementów nie zajmowało zbyt dużo czasu, warto je uporządkować. Doskonale do tego celu sprawdzą się specjalne akcesoria do regałów metalowych takie, jak chociażby haczyki czy kosze z kratownicy, dzięki którym wszystkie niezbędne akcesoria będziemy mieli zawsze pod ręką.

Regały metalowe dostępne są między innymi w wersji belkowej, gdzie towar składowany jest bezpośrednio na belkach. Na rynku spotkać można się jednak także z niezwykle praktycznymi regałami półkowymi. Do wyboru mamy na przykład półki z kratownicy, czyli kraty wykonanej ze stalowej drutu. Do zalet tego rozwiązania zaliczyć można łatwość w utrzymaniu w czystości. Co więcej, kratownica gwarantuje lepszy przepływ powietrza, co odgrywa szczególnie ważną rolę w przestrzeniach takich, jak magazyny czy warsztaty. Zaopatrzyć możemy się także w regał magazynowy z pełnymi półkami metalowymi, półkami perforowanymi czy wypełnieniem siatkowym – warto sprawdzić ofertę firmy Regały magazynowe Log-System.